FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Zadzwoń: 886 929 154

1. Jak długo schnie tapeta?


Nie tyle schnie tapeta, co właściwie sam klej. Od niego najwięcej zależy. W standardzie czas schnięcia kleju do tapet to 24 godziny, w niektórych przypadkach do 72 godzin. Warto podkreślić, że optymalnymi warunkami do schnięcia kleju są: stała temperatura (od 18 do 25 stopni Celsjusza), brak wilgotności, jak i brak na ten czas ogrzewania pokoju.

2. Czy muszę kupić klej do tapet?


Absolutnie nie ma takiej konieczności. W pakiecie naszych usług są profesjonalne kleje, dopasowane do danego materiału, który tworzy tapetę. W związku z tym, proszę zdać się na naszego fachowca lub ekipę – na pewno dobierzemy odpowiedni środek do klejenia tapet – profesjonalny, szybko schnący oraz bardzo wytrzymały.

3. Czy klej, którego używacie, jest toksyczny?


Klej, którego używamy, jest absolutnie bezpiecznym rozwiązaniem. Nie jest toksyczny, a mianowicie raczej przyjazny środowisku i proekologiczny. Więcej dowiesz się, kontaktując się w tym celu z naszymi fachowcami.

4. Czy można spać w pokoju po jego wytapetowaniu?


Tak, jest to możliwe pod kilkoma warunkami. Po pierwsze, nietoksyczny klej nie wpływa na zdrowie i stan śpiącej osoby. Po drugie, nie można w czasie schnięcia kleju ogrzewać pomieszczenia. Po trzecie w końcu, należy utrzymać w nim stałą, zalecaną temperaturę (18 do 25 stopni Celsjusza).

5. Ile kosztuje tapetowanie?


Koszt montażu oklein ściennych zależy od kilku czynników. Niemniej jednak, istnieje pewna standardowa stawka, co do której zapraszamy, by się z nami skontaktować – przykładowo telefonicznie. Zależy ona także od stopnia trudności: tego czy w pomieszczeniu są skosy, okna, kaloryfery – to wszystko brane jest brane pod uwagę przy wyliczaniu kosztów tapetowania.

6. Jak wyliczyć powierzchnię ściany do wytapetowania?


Nic prostszego. Wystarczy jej długość pomnożyć razy wysokość – i wychodzi wartość w metrach kwadratowych. Warto pamiętać, że przy ustalaniu kosztów tapetowania do ściany wliczają się drzwi i okna, ponieważ one nieco komplikują montaż. Nie należy zatem ich wymiarów odejmować od wymiarów ściany.

7. Ile trwa klejenie tapet?


Zależnie od tego, jaki to rodzaj tapety, jak zbudowane jest tapetowane pomieszczenie i jak wiele ma czynników utrudniających, tak czas klejenia tapet będzie różnił się. Możemy jednakże przyjąć standardową długość klejenia tapet, jaką są 2 godziny przy 10-15 metrach kwadratowych klejonej tapety.

8. Czy udzielają Państwo gwarancji na wykonaną pracę?


Tak, każda nasza usługa jest kończona wystawieniem faktury VAT, dzięki której macie Państwo 12 miesięcy pełnej gwarancji na wykonany montaż tapet.

Zainteresowała Cię oferta?

Położymy dla Ciebie tapetę – skontaktuj się z nami i zarezerwuj termin już dziś!

Skontaktuj się z nami