Porady

Jak zamaskować łączenia tapety?

By 10 maja 2021 No Comments

Dawniej ta forma dekoracji ścian cieszyła się większą popularnością, z czasem ludzie zdecydowali się na ich malowanie, nie zaś zakrywanie ich wzorzystym materiałem. Obecnie jednak, tapety ponownie wracają do łask oferując nowoczesne rozwiązania, które zarówno sprawdzają się doskonale w ich klejeniu, jak i oferują jeszcze większą gamę wzorów. Można je wykorzystać we wnętrzach klasycznych oraz nowoczesnych – warto jednak postawić na większą precyzję ich klejenia, tak aby doskonale się prezentowały. Jak jednak zamaskować łączenia poszczególnych pasków tapet?

Zacznijmy od wyboru odpowiedniej tapety
Żeby w ogóle myśleć o zamaskowaniu łączenia poszczególnych pasków, trzeba wybrać odpowiednią tapetę. Zdecydowanie najłatwiejsze będą takie, które mają gładkie lub prawie gładkie powierzchnie, w takich najłatwiej jest zamaskować łączenia. Niemniejsze znaczenie ma także wybór odpowiednio wzoru – te o regularnych, symetrycznych ozdobach bądź pionowych ozdbach, o wiele skuteczniej maskują łączenia poszczególnych pasków. Najłatwiej zakryć jest je w przypadku tapet jednolitych.

Pamiętaj o precyzyjnym dopasowaniu wzorów
O ile w przypadku tapet jednolitych nie ma problemu z dopasowaniem pasm tak, aby zakryć ich łączenia, o tyle w przypadku takich z wzorami, może stanowić to niemały problem. Dlatego przed przystąpieniem do klejenia, pamiętaj, aby poszczególne pasy ułożyć w takiej kolejności, aby początek wzoru na jednym z nich, był kontynuacją na drugim i jeszcze następnych. Zachowanie precyzji to już połowa sukcesu w zapewnianiu sobie doskonałej dekoracji ścian.

Wybierz wysokiej jakości klej do tapet
W maskowaniu łączeń poszczególnych pasków tapety, niemniejsze znaczenie ma też klej, jakiego używamy do przytwierdzenia ich do ściany. Na samym początku nałóż substancję klejącą na powierzchnię, upewnij się, że jest ona równomiernie rozprowadzona. Następnie przymocuj pasek do ściany i wygładź go, tak aby nie odchodził od niej. Chcąc zachować największą precyzję, warto tapetę kleić we współpracy z kimś, najlepiej członkiem rodziny lub współpracownikiem. Dzięki temu na pewno uda się doskonale zamaskować łączenia poszczególnych pasów, a zarazem zapewnić najwyższej klasy dekorację ściany.

Leave a Reply

Call Now Button